Wpisy autora

Komentarze zawieszone

Uwaga! Informujemy, że możliwość zamieszczania komentarzy na tej stronie została zawieszona do odwołania.

Przyznam, że liczyłem, że komentarze będą dobrym miejscem do debaty, wypracowywania wspólnych stanowisk, dyskutowania merytorycznych rozwiązań. Wpisy, które pojawiają się w ostatnich dniach nie służą żadnemu z wymienionych celów.

Wszelkie osoby, które poczuły się, że ich wolność słowa została ograniczona zachęcam do stworzenia własnej strony, na której będą mogły publikować swoje poglądy biorąc jednocześnie za nie odpowiedzialność.

Maciej Puławski


Kto zostanie dyrektorem CK?

Na stronie bip.tluszcz.pl pojawiły się wyniki pierwszego etapu rekrutacji na stanowisko dyrektora Centrum Kultury w Tłuszczu. W ogłoszeniu czytamy, że drugi etap naboru będzie polegał na sprawdzeniu wiedzy merytorycznej na podstawie przeprowadzonego testu oraz rozmowie kwalifikacyjnej.

Lista kandydatów:

1. Jan Krzysztof Białek zam. Tłuszcz
2. Maciej Cegielski zam. Tłuszcz
3. Marek Pietrzak zam. Zabrodzie
4. Agnieszka Szyszkowska zam. Jarzębia Łąka
5. Henryk Wysocki zam. Siewierz

 

Komentarzy: 14 dalej...

Przegląd prasy

Zapraszamy do lektury dwóch wywiadów z przedstawicielami naszych władz.

“MIAŁ BYĆ ROZWÓJ TŁUSZCZA, A NIE STAGNACJA!” – wywiad z Przewodniczącym Radym Miejskiej w Tłuszczu Krzysztofem Gajcym
(Tygodnik Regionalny Kurier W. – 22.03.2011 r.)

Przewodniczący Rady mówi o budżecie, niewielkim zadłużeniu gminy zaplanowanym przez burmistrza oraz braku nowych inwestycji. W wywiadzie padają też stwierdzenia, że burmistrz nie ma chęci na budowę hali sportowej w Tłuszczu, pojawia się również kwestia odwołania ze stanowiska Dyrektora Centrum Kultury w Tłuszczu Jana Krzysztofa Białka – niedawnego kontrkandydata burmistrza w wyborach samorządowych. Warto przeczytać wywiad szczególnie ze względu na to, że oddaje specyficzny klimat charakteryzujący chłodne stosunki części radnych i władz wykonawczych naszej gminy.

“Czeka nas wiele wyzwań” – wywiad z Burmistrzem Tłuszcza Pawłem Bednarczykiem
(Dwutygodnik Moja Gazeta Regionalna – 23.03.2011 r.)

Burmistrz w wywiadzie mówi o planach budowy parkingu, znaczeniu kolei dla naszej gminy oraz o perypetiach prowadzonego audytu. Poruszane są również tematy dokończenia rozpoczętych inwestycji, możliwości otrzymania dofinansowania ze środków Unii Europejskiej na budowę wodociągów i kanalizacji oraz konieczności szybkiej rozbiórki fundamentów pod halę sportową w Tłuszczu. Pojawiają się również wątki związane z podtopieniami, powołaniem spółek wodnych, drogownictwa i konieczności regulowania stanu prawnego obiektów użyteczności publicznej. Co ciekawe, w tym wywiadzie nie znajdziemy ani słowa o napięciach na linii burmistrz – rada miejska. Jest tam za to dużo planów.

Komentarzy: 17 dalej...

Kolejna sesja Rady Miejskiej

W dniu 29 marca 2011 r. o godz. 14.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Tłuszczu odbędzie się V Sesja Rady Miejskiej w Tłuszczu.

Porządek obrad :
1. Otwarcie sesji.
2. Sprawozdanie z działalności Burmistrza w okresie międzysesyjnym. (czytaj dalej…)


Rusza Liga Bobra

Zapraszamy drużyny „podwórkowe”, zespoły z zakładów pracy, wszystkich chętnych do wzięcia udziału w rozgrywkach ligowych. Tych którzy chcą w miłej atmosferze sprawdzić swoje umiejętności w sportowej rywalizacji z innymi zespołami. (czytaj dalej…)


Nowa strona – Osiedle Słoneczna

Mieszkańcy Osiedla Słoneczna mają swoją stronę internetową. Inicjatorem jej powstania jest nowy Przewodniczący Rady Osiedla Słoneczna Radosław Łukasz Balicki. Strona ma stanowić przestrzeń do komunikacji między mieszkańcami oraz Radą Osiedla. Przewodniczący uruchomił również skrzynkę pocztową, do komunikacji z mieszkańcami osiedla.

“Witam jest to strona poświęcona tylko i wyłącznie sprawom związanym z naszym osiedlem, można na nim zgłaszać sprawy budzące państwa niepokój zarówno te większe jak mniejsze, ale w jakimś stopniu przeszkadzające w codziennym życiu można tu będzie się wypowiadać zarówno w formie komentarzy, ale czekam również na państwa listy pod adresem: osiedle.sloneczna@wp.pl oraz jeśli będzie to konieczne liczę na kontakt osobisty z moja osoba w sprawach ważniejszych i liczę na państwa współpracę.” czytamy na nowej stronie.

Zapraszamy mieszkańców do kontaktu ze swoimi przedstawicielami!

adres strony: http://www.slonecznatluszcz.pl/

e-mail: osiedle.sloneczna@wp.pl

Komentarzy: 5 dalej...

Konkurs na stanowisko dyrektora Centrum Kultury

Na stronie bip.tluszcz.pl pojawiło się ogłoszenie o konkursie na stanowisko dyrektora Centrum Kultury w Tłuszczu.

Kandydat przystępujący do konkursu powinien spełniać następujące kryteria:

 • wykształcenie wyższe specjalistyczne (określone w załączniku nr 6 do rozporządzenia Ministra Kultury i Sztuki z dnia 9 marca 1999 r. w sprawie wymagań kwalifikacyjnych i trybu stwierdzania kwalifikacji uprawniających do zajmowania określonych stanowisk w niektórych instytucjach kultury, dla których organizatorem jest administracja rządowa lub jednostka samorządu terytorialnego), lub wyższe humanistyczne, lub z zakresu zarządzania i marketingu,
 • co najmniej 5 – letni staż pracy, w tym co najmniej 3 – letni staż pracy na stanowiskach związanych z kierowaniem zespołem pracowniczym,
 • obywatelstwo polskie, (czytaj dalej…)
Komentarzy: 7 dalej...

Radni proszą o zmianę Zarządzenia

Radni Rady Miejskiej w Tłuszczu zwrócili się  do Burmistrza Tłuszcza Pawła Bednarczyka z prośbą o zmianę Zarządzenia nr 11/2011, na mocy którego został odwołany ze stanowiska Dyrektora Centrum Kultury w Tłuszczu główny konkurent w walce o fotel burmistrza Jan Krzysztof Białek.

Zapraszamy do zapoznania się z listem radnych:

Prośba o zmianę zarządzenia (1219)
Komentarzy: 3 dalej...

Jasienica – wybory do powtórki

W czwartek sąd zadecydował o konieczności powtórzenia wyborów w Jasienicy.

Przypomnijmy: doszło tam do niecodziennej sytuacji – dwoje kandydatów na radnych uzyskało identyczną liczbę głosów. O wybraniu do rady zadecydowała ilość głosów oddanych na listę kandydata. W efekcie radną z Jasienicy została Danuta Opłotna, nie wybrano Bogdana Jusińskiego.

Podstawą do podważenia wyniku wyborów był fakt, że w urnie wyborczej znalazło się więcej kart, niż wydano głosującym. W związku z tym, iż o wejściu do rady decydował w tym przypadku jeden głos, takie nieprawdłowości mogły mieć wpływ na wynik wyborów.

Termin powtórnych wyborów nie jest jeszcze znany.

Komentarzy: 3 dalej...

Wybieramy rady osiedlowe

Terminarz wyborów do rad osiedlowych

LP OSIEDLE TERMIN MIEJSCE ZEBRANIA OBSŁUGUJĄCY
1. Borki 14.02.2011 godz. 18°° Gimnazjum ul.Radzymińska Burmistrz -/ Za-ca
2. Długa i Bolesława IV 15.02.2011 godz. 18°° Centrum Kultury Burmistrz -/ Za-ca
3. Centrum 16.02.2011 godz. 18.00 Muzeum Burmistrz -/ Za-ca
4. Klonowa i Norwida 17.02.2011 godz. 18.00 Gimnazjum ul.Radzymińska Burmistrz -/ Za-ca
5. Kolejowa 21.02.2011 godz. 18.00 Gimnazjum ul.Radzymińska Burmistrz -/ Za-ca
6. Słoneczna 22.02.2011 godz. 18.00 Centrum Kultury Burmistrz -/ Za-ca
Komentarzy: 15 dalej...

 • Ankieta

  Czy będzie Pan/Pani zainteresowany/a słuchaniem wywiadów "radiowych" dotyczących spraw naszej gminy? (Coś na kształt rozmów i debat przedwyborczych)

  Sprawdź wyniki

  Loading ... Loading ...
 • © 1996-2010 Wybory samorządowe 2010 w Tłuszczu. Wszystkie prawa zastrzeżone.
  Motyw iDream: Templates Next , tłumaczenie: WordpressPL | Działa na WP