Debaty

II Debata Przedwyborcza: nagranie video już dostępne! (aktualizacja)

Drodzy Mieszkańcy i Mieszkanki – dzisiaj odbyła się długo oczekiwana II Debata Przedwyborcza. Jak ją Państwo oceniacie – widzimy w komentarzach. Cieszymy się, że po raz kolejny udało się nam wspólnie stworzyć przestrzeń do dyskusji na ważne dla gminy tematy. Dziękujemy bardzo za wszystkie opinie. Zarówno te wspierające, jak i krytyczne – są one bowiem motywacją do dalszych działań.

Specjalne podziękowania kierujemy do osób, które bezpośrednio zaangażowały się w przygotowanie debaty. Są to:

Dziennikarze:
– Emilia Oleksiak (Wieści Podwarszawskie)
– Mirosław Oleksiak (Moja Gazeta Regionalna)
– Marcin Ołdak (Fakty.wwl)

Wolontariusze:
– Monika Godlewska (obsługa dźwięku)
– Kamil Laskowski (obsługa transmisji live)
– Michalina Musielik (zdjęcia)
– Ola Laskowska (zdjęcia)
– Maciej Pszczółkowski (wsparcie logistyczne)

Dziękujemy również:
Dyrekcji i pracownikom Centrum Kultury za bezpłatne udostępnienie i profesjonalne przygotowanie sali oraz policjantom z Komisariatu Policji w Tłuszczu za czuwanie nad bezpiecznym przebiegiem całego wydarzenia.

Przede wszystkim jednak dziękujemy kandydatom – Pawłowi Bednarczykowi i Janowi Krzysztofowi Białkowi, za wzięcie udziału w debacie.

Aleksandra i Maciej Puławscy

Stowarzyszenie “Kastor – Inicjatywa dla Rozwoju”
Stacja Tłuszcz

***

fot. Ola Laskowska i Michalina Musielik


Debata już dziś!


W środę 1 grudnia 2010 r. o godz. 18.30 w Centrum Kultury (sala widowiskowa) w Tłuszczu publiczna debata z kandydatami na burmistrza: Pawłem Bednarczykiem i Janem Krzysztofem Białkiem. Serdecznie zapraszamy!

Debata będzie moderowana i prowadzona przez dziennikarzy prasy lokalnej (Moja Gazeta Regionalna, fakty.wwl, Stacja Tłuszcz). Planujemy także transmitowanie jej „na żywo” na stronie wybory2010.stacja-tluszcz.pl. Tym razem postaramy się bardziej przygotować do transmisji, jednak nie możemy zagwarantować, że wszystko się powiedzie.

Szczegółowa formuła debaty:

1.Rozpoczęcie godz. 18:30 (czytaj dalej…)

Komentarzy: 80 dalej...

PRZEDWYBORCZA DEBATA BURMISTRZOWSKA (aktualizacja 19.11)

Dziękujemy Państwu za oglądanie transmisji. Jednocześnie przepraszamy za nagły “zanik” spotkania – niestety z powodu problemów technicznych (zerwane połączenie internetowe) całej debaty nie udało nam się przesłać.

Już wkrótce dodamy zapis dźwiękowy spotkania.

Zapraszamy do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami z debaty oraz obejrzenia pierwszej porcji zdjęć.

ZDJĘCIA Z DEBATY CZĘŚĆ I

fot. Ola Laskowska

ZDJĘCIA Z DEBATY CZĘŚĆ II

fot. Michalina Musielik

NAGRANIA VIDEO

To co udało się zarejestrować:

część 1

część 2

część 3

NAGRANIE MP3

Debata publiczna - zapis audio (17.11.2010) (809) (119 MB)


PUBLICZNA DEBATA JUŻ DZIŚ!

Już dziś o 18.30 w Centrum Kultury (sala widowiskowa) w Tłuszczu publiczna debata z kandydatami na burmistrza. Serdecznie zapraszamy!

Debata będzie moderowana i prowadzona przez dziennikarzy prasy lokalnej (Moja Gazeta Regionalna, fakty.wwl, Stacja Tłuszcz). Planujemy także transmitowanie jej „na żywo” na stronie wybory2010.stacja-tluszcz.pl. Przed godziną 18.30 pojawi się odpowiednie okienko.

Szczegółowa formuła debaty:

1. Rozpoczęcie godz. 18:30
2. Wprowadzenie do debaty i zasad, krótkie przywitanie kandydatów – 5 minut [zak. 18:35]
3. Prezentacje własne kandydatów – po 3 minuty każdy z kandydatów (12 minut) [planowane zak. 18:50]
– będzie wizualny pomiar czasu (wyświetlany zegar, który kandydaci i publiczność będą widzieć). Czas będzie bezwzględnie przestrzegany (po 3 minutach mikrofon zostanie wyłączony). (czytaj dalej…)


Transmisja z debaty II Debaty Burmistrzowskiej (aktualizacja)

Transmisja na żywo została zakończona. Odnotowaliśmy 34 widzów online, jednak dzięki Państwa telefonom wiemy, że w niektórych domach kilka osób siedziało przed jednym komputerem. Dziękujemy Państwu serdecznie za obecność!

PONIŻEJ ZAPIS TRANSMISJI Z DEBATY.

Zapraszamy do oglądania!

II Debata Burmistrzowska w Tłuszczu cz. 1 (czytaj dalej…)


Debata na żywo

Uwaga! 15 listopada 2010 r. (poniedziałek) o godz. 18.00 będzie można posłuchać na żywo przez Internet kolejnej debaty z kandydatami na burmistrza. Debata będzie się odbywała bez publiczności. Moderator: Maciej Puławski.

Transmisja debaty będzie jednocześnie próbą generalną przed środową debatą, która ma być również transmitowana “na żywo”.Zachęcamy do słuchania i oglądania oraz zgłaszania wszelkich uwag dotyczących transmisji (głośność, dźwięk, obraz, itp.).

Debata z udziałem publiczności odbędzie się w środę 17 listopada o godz. 18.30 w Centrum Kultury.


PRZEDWYBORCZA DEBATA BURMISTRZOWSKA

Serdecznie zapraszamy Państwa na debatę wyborczą z kandydatami na stanowisko burmistrza! Rozpocznie się ona 17 listopada (środa) o godz. 18.30 w Centrum Kultury w Tłuszczu.

Równocześnie zachęcamy do zgłaszania pytań do kandydatów! Formuła debaty nie przewiduje możliwości zadawania pytań „na gorąco” przez publiczność. Debata będzie moderowana i prowadzona przez dziennikarzy prasy lokalnej. Planujemy także transmitowanie jej „na żywo” na stronie wybory2010.stacja-tluszcz.pl.

Jak zgłosić pytanie?
emailem: redakcja@stacja-tluszcz.pl
smsem: 694-005-675
korespondencyjnie: Stacja Tłuszcz, ul. Przemysłowa 7, 05-240 Tłuszcz

Uwaga: rejestrację pytań zamykamy 15 listopada o północy. Pytania, które napłyną po tym terminie, nie zostaną uwzględnione. Szczegółowa formuła debaty oraz regulamin już wkrótce dostępne na wybory2010.stacja-tluszcz.pl.

Debata organizowana jest przez Stację Tłuszcz i Stowarzyszenie “Kastor – Inicjatywa dla Rozwoju” w ramach ogólnopolskiej akcji Masz głos, masz wybór.PIERWSZA DEBATA KANDYDATÓW ZA NAMI!

3 listopada 2010 r. w biurze Stowarzyszenia “Kastor – Inicjatywa dla Rozwoju” spotkali się wszyscy kandydaci ubiegający się o fotel burmistrza. Podczas trwającego godzinę spotkania rozmawiano o kampanii wyborczej, ankietach przygotowanych przez nas dla radnych, członkach rodziny na listach wyborczych oraz problemach gminy Tłuszcz. Spotkanie prowadził redaktor naczelny miesięcznika Stacja Tłuszcz Maciej Puławski.

Bardzo dziękujemy wszystkim kandydatom za przybycie i wzięcie udziału w dyskusji, natomiast mieszkańców naszej gminy zapraszamy do pobrania i odsłuchania nagrania.

Debatę można odsłuchać online (klikając na powyższy link) lub ściągnąć na dysk (w tym celu klikamy na link do nagrania prawym przyciskiem myszy i wybieramy “Zapisz element docelowy jako…”). Czas nagrania: 57:34 min, rozmiar 52,7 MB.

Poruszane podczas rozmowy z kandydatami tematy (w nawiasie podano czas nagrania):

01:00 – 27:00 –  problemy gminy Tłuszcz (budowa hali sportowej, wniosek o dofinansowanie budowy kanalizacji, inwestycje w gminie Tłuszcz)
27:18 – 32:21 – kampania wyborcza w Tłuszczu, czyli dlaczego jej nie widać…
32:21 – 38:40 – o osobach spokrewnionych na listach wyborczych i o tym, czy łatwo było znaleźć kandydatów na radnych
38:40 – 50:00 – dlaczego kandydaci na radnych nie chcą wypełnić ankiet i czy przyszli radni zrobią użytek z bezpłatnych laptopów
50:00 – 57:34 – podsumowanie i zamieszanie wokół jednej ulotki…

Już dzisiaj zapraszamy na publiczną debatę z kandydatami ubiegającymi się o fotel burmistrza Tłuszcza, która odbędzie się 17 listopada 2010 r. o godz. 18.30 w Centrum Kultury w Tłuszczu. Prosimy również o przesyłanie propozycji pytań na redakcja@stacja-tluszcz.pl (podczas debaty pytania będą zadawali prowadzący, nie będzie możliwości bezpośredniego zadania pytania).

Zdjęcia: Marcin Ołdak


  • Ankieta

    Czy będzie Pan/Pani zainteresowany/a słuchaniem wywiadów "radiowych" dotyczących spraw naszej gminy? (Coś na kształt rozmów i debat przedwyborczych)

    Sprawdź wyniki

    Loading ... Loading ...
  • © 1996-2010 Wybory samorządowe 2010 w Tłuszczu. Wszystkie prawa zastrzeżone.
    Motyw iDream: Templates Next , tłumaczenie: WordpressPL | Działa na WP